Marta Bogdanowicz „Rymowanki – Przytulanki”
Marta Bogdanowicz zebrała ponad 50 starych i nowych wierszyków i rymowanek. Utwory zostały wzbogacone o opisy masażyków, które można wykonywać w rytm słów, co pozwala na nawiązanie z dzieckiem bliskości. W słowie wstępnym autorka wyjaśnia, jak ważny jest dotyk dla prawidłowego rozwoju dziecka. Aktor Jerzy Stuhr użyczył swojego głosu oraz talentu i nagrał wszystkie wierszyki na płycie, którą można odsłuchiwać razem dzieckiem.
Dimiter Inkiow – „Ja i moja siostra Klara” oraz inne książki z tej serii
Zabawne historyjki o tym, jak można w prosty sposób wytłumaczyć skomplikowane sprawy. Dla dzieci jest to zbiór prześmiesznych historii a dla rodziców to książka, która tłumaczy sposób myślenia ich pociech.
Katarzyna Prudło – „Czy to psota mego kota”
Wiersz-zagadka budzi zainteresowanie dzieci i sprawia, że aż palą się do odkrycia prawdy. Rytmiczność i rymy pomagają zapamiętać wierszyk i sprawiają, że łatwiej się dzieciom głoskuje. Piękne i duże ilustracje zachęcają dzieci do oglądania i rozbawiają młodą publiczność.
Sarah Toulmin – „Biblia małego dziecka”
Biblia małego dziecka zawiera dwadzieścia przepięknych opowieści biblijnych, napisanych prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem. Książka została podzielona na historie ze Starego i Nowego Testamentu. Całości dopełniają wspaniałe ilustracje. Dziecko uczy się tradycyjnych wartości i opowieści, wiążących się z wiarą większości Polaków. Świetna okazja do wstępnej rozmowy na temat innych kultur i wierzeń.
Aleksandra i Daniel Mizielińscy – książki z serii „Mam oko”
Seria książeczek zawierających niesamowicie zilustrowane rozkładówki, na których, wśród mnogości
elementów, dzieci mogą odnaleźć przedmioty, postacie, stroje, obuwie, litery, liczby. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią łamigłówki i chcą wyćwiczyć bystre oko. Seria nie zawiera tekstu, więc ilość możliwych interpretacyjnych ilustracji jest całkowicie dowolna i zależy tylko od inwencji twórczej czytającego.
Katarzyna Zychla – seria „Świat Maksa”
Seria „Świat Maksa” to kilkanaście książek o codziennych sytuacjach życiowych głównego bohatera – sympatycznego hipopotama Maksa. Piękne ilustracje i zgrabny tekst stanowią świetne połączenie, a dzieci bardzo szybko zaprzyjaźniają się z wesołym hipciem.
Gilbert Delahaye – seria „Martynka…”
Martynka to jedna z najlepszych serii, jaką można czytać dzieciom. Dlaczego właśnie dzieciom, a nie dziewczynkom? Ponieważ książka jest i dla chłopców i dla dziewczynek, bo oprócz Martynki jest też jej brat – Jaś. Wspaniałe historie tłumaczone przez Wandę Chotomską oraz przepiękne ilustracje Marcela Marlier dopełniają całości. Wiele różnych zbiorów, kilkadziesiąt opowiadań. Martynka uczy i bawi dzieci już od wielu lat i nigdy się nie znudzi.
Zuzanna Szelińska – „Krótka Historia Polski”
Powyższa pozycja w przystępny sposób zapoznaje dzieci z niezwykle bogatą historią Polski od czasów Piastów po czasy współczesne. Książka jest wyborną lekturą dla całej rodziny, ponieważ „bezboleśnie” przekazuje maluchom ciekawe informacje dotyczące dawnych dziejów i rozwija zainteresowanie dzieci historią.
Anita Głowińska – „Kicia Kocia gotuje”
Kicia to rezolutna kotka, która prowadzi maluszka przez świat i razem z nim odkrywa sekrety codziennych sytuacji. Powyższy tomik zachęca najmłodszych do spędzania czasu z babcią, z którą można ugotować przepyszne smakołyki.